
Preşedintele UNPR Olt, senatorul de Ialomiţa Ion Toma, l-a prezentat în cadrul unei conferinţe de presă, la care a fost prezent şi vicepreşedintele CJ Olt, Pavel Belinski, pe candidatul partidului la Primăria Slatina.
Acesta este Cosmin Ciorei, preşedintele Organizaţiei de Tineret Olt a UNPR şi consilier local în Slatina.
Lansarea candidatului la funcţia de primar al oraşului de pe malul Olteţului s-a făcut într-un mod inedit pentru judeţul nostru. 
Foarte atent la nevoile slătinenilor, deputatul social- democrat Emil Stelian Moţ a lansat o dezbatere pe o reţea de socializare, invitându-i pe slătineni să-şi spună deschis opiniile cu privire la ce ar fi mai potrivit să se construiască în apropierea gării din oraş. Este vorba despre locaţia în care a existat unitatea militară din Slatina. 



